Kamasaki Comet Runner je vynikajúci klasický navijak. Možno ho použiť pri viacerých metódach. Pozrime sa na to, pri ktorej metóde akou výhodou disponuje.Pri klasickom love zo dna: Kovová cievka klasického tvaru, na ktorú sa zmestí dostatočné množstvo aj pri hrubších šnúrach (0,30 mm). Voľnobežná brzda pomôže tomu, ak nevieme okamžite reagovať na záber, aby sme nemuseli pátrať po prúte vo vode.Plávaná: Podobne ako pri love zo dna môžeme používať aj hrubšie šnúry. Keďže nepotrebujeme voľnobežnú brzdu, ak ju nepoužívame, je to také, akoby sme lovili s navijakom s prednou brzdou.Pri feeder love: Veľké množstvo ložísk, hladký chod, precízna voľnobežná brzda. Preto s ním môžeme použiť aj tenkú šnúru, trebárs aj s pleteným náhodovým nadväzcom.Boilies lov: Áno-áno, asi to nebude najlepší výber pre túto metódu, ale ak by to chcel niekto vyskúšať, prečo nie?! Disponuje voľnobežnou brzdou, preto ho pokojne môžeme používať s elektronickým signalizátorom záberu. Pri nahadzovaní na kratšie vzdialenosti môže byť dobrý.Lov dravých rýb: Prirodzená plávaná s nástrahou, lov zo dna sú najlepšie výbery. Môžeme naň aplikovať hrubšiu šnúru a voľnobežná brzda nám pomôže, aby zásek netrval len niekoľko sekúnd.Je nepochybné, že je jedným z najlepších univerzálnych navijakov v ponuke, hor sa na rybačku!
Pohon navijaka dostal kovový kryt. Pre spoľahlivosť, odolnosť a pohodlné používanie, ktoré zabezpečuje ľahká konštrukcia z grafitu je tento materiál obľúbený u výrobcov navijakov.
Na navijakoch sa čoraz častejšie stretávame s kovovou cievkou. Odľahčená cievka klasického tvaru je odolná voči vonkajším fyzikálnym vplyvom a korózii.
Na navijak sa dostal spoľahlivý prvý brzdový systém. Nastavenie brzdnej sily, ktorá je závislá od záťažiteľnosti šnúry a tvrdosti prútu, je potrebné nastaviť ju ešte pred začiatkom lovu. Pri zdolávaní ryby možno prispôsobiť silu brzdy pomocou regulátora v prednej časti navijaka.
Zapnutím voľnobežnej brzdy, ktorá sa nachádza v zadnej časti navijaka, dokáže ryba stiahnuť šnúru z cievky. Toto má dôležitú úlohu predovšetkým v noci pri love dravých rýb. Tvrdosť tejto brzdy možno regulovať skrutkou v zadnej časti navijaka. Dôležité je, že pri zdolávaní musíme používať hlavnú brzdu. Pre zdolávanie voľnobežná brzda nie je vhodná, prílišná záťaž môže spôsobiť poškodenie navijaka. Pri záseku musí byť bojová brzda vo vypnutom stave, pretože môže dôjsť k odmotaniu veľkého množstva šnúry, čo môže viesť k vzniku nechcených uzlov. Navijaky s voľnobežnými brzdami sú čoraz populárnejšie. V súčasnosti používajú tento univerzálny typ navijakov aj zástancovia klasického lovu zo dna a feeder rybári.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.